Унікальний проект громади

м. Кам'янця-Подільського

На що ти здатний?        1. Не помічати нас.      2. Пасивно спостерігати.      3. Будувати разом з нами.

Навігація

Корисні посилання

     
     
     
  Сайт про місто Кам'янець-Подільськкий - новини, історію, людей та події..  
     

Лічильники

Благодійність без політичного контексту “Кам’янець-Подільський вісник”

Не запитуй, що держава зробила для тебе...“Є-Поділля”

От бассейна до храма «Эксперт Украина»

Басейн всією громадою “7 днів”

Не питай у держави...“Голос України”


 

“7 днів”, №37, 8 вересня 2006
БАСЕЙН ВСІЄЮ ГРОМАДОЮ
Галина Михальська

„Не запитуй, що твоя держава може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї держави" (Д.Ф.Кеннеді)
Не обіцянками, а діями
Один з кращих дитячих садочків міста №21 "Золота рибка", що у центрі міста на вул. Данила Галицького, 28, нещодавно відсвяткував своє 30-річчя. Та є ще інший "ювілей" - 15 років від початку будівництва тут басейну. Але й нині стоїть похмура споруда без вікон та дверей і хто з сумом, хто просто байдуже, хто з очікуванням, що колись тут буде чути дитячий сміх, хлюпіт води. І нарешті дочекались бажаючих придбати це приміщення.
Розповідає Анатолій Паладійчук, голова благодійного фонду "Дитинство":
- Працівникам садочка і батькам стало відомо про спробу купити приміщення, і це стало відправною точкою нашої історії. Ми зібрали збори голів батьківських комітетів груп і трудового колективу. Спочатку були пропозиції написати листи у різні інстанції. Зрозуміло, що листами-скаргами проблеми не вирішимо, і хоч майбутнє нації є важливим для нас та, на жаль, не завжди вистачає у міському бюджеті грошей для вирішення всіх проблем.
Усі погодились, що не обов’язково випрошувати гроші, що їх можна зібрати всією громадою міста, створивши благодійний фонд, що й було зроблено восени 2005 р. У нас є конкретна мета: добудувати єдиний дитячий басейн у центрі міста, який буде обладнано за сучасними технологіями, системою очистки води, з автономним підігрівом води. Хочемо зробити його доступним не лише для дітей дитячого садочка, а інших дошкільнят та учнів початкових класів міста, для яких двері басейну будуть відчинені вечорами та у вихідні. За власні кошти зробив реєстрацію благодійного фонду(2б0 грн.) та зробив перший внесок 100 грн. Спільно з громадською організацією "Центр освітньої політики" виробили план спільних дій і розпочали благодійну акцію "БАСЕЙН УСІЄЮ ГРОМАДОЮ". Знаємо, що це справа не кількох днів, але ми певні своїх намірів за п'ять років зробити задумане.
Допомогти може кожен
Акція передбачає до десяти способів залучення коштів -це внески самих громадян, благодійні концерти дітей садочка з дитячими колективами міста та відомими артистами, пожертви трудових колективів, великих компаній, фірм, української діаспори, аукціони речей відомих спортсменів, закордонні гранди та міський бюджет. - Для початку батьками було вирішено зробити перші благодійні внески по 10 грн і щомісячно - по 1, - додає пан Анатолій. - Трудовий колектив теж приєднався. Хочу сказати про підприємців, власників магазинів та громадян, які одними з перших приєднались до нас: Новіцька Н., Ііондар М., Брощак І., Вишневський В., Салон мобільного зв'язку "Сото-стиль", начальник відділення "Експрес-банк" Борщевський В., Карпенко Е., Танасійчук М., Онуфрійчук О., Козловський Ю.
По місту розклеєно близько 50 плакатів, виготовлених підприємством "Віта-друк". На вул. Соборній з'явилися великі сіті-лайти та рекламні бокси з плакатом, який закликає до підтримки громадської ініціативи. Реклама -річ дорога, але нам вдалося домовитися про безкоштовне розміщення і виготовлення своєї продукції з підприємцем Бачинським О. Удеяких магазинах встановили скриньки для благодійних внесків, які я виготовив власноруч разом з Геннадієм Яцюком. Біля самої споруди басейну встановлено великий стенд, який закликає кам'янчан підтримати нас. Він є результатом спільної роботи Олександра Миронюка, "Віта-друк" та Генадія Се'ргеєва.
На меті, як стверджує Анатолій Паладійчук, не лише будівництво басейну, а також: пробудити нашу громадську свідомість на реальне залучення громадян до творення майбутнього нашого міста; довести, що українці, кам'янчани - це не ті „чия хата скраю", а що разом ми сила, переконати, що можна чесно, прозоро зібрати і використати гроші без зловживань та довести, що це вигідно всім; переконати громадськість, що справедливість існує і за неї варто боротись, а не мовчки споглядати, як хтось приватизує майно громади, після чого лише говорити, що вже нічого не вдієш.
- У процесі роботи я все більше переконуюся, що на правильному шляху і більшість серед нас – хороші люди, - розповідає Анатолій Паладійчук.
- Нещодавно після мого виступу на обласному семінарі "Пришкільні благодійні фонди", кожен з учасників, почувши про наш задум, зробив благодійний внесок. За півроку роботи вже зібрано близько 5 тис грн. І якщо хтось думає, що це мало, то варто порівняти з тим, що було зібрано за 15 років до створення фонду. Щоб збудувати басейн, потрібно кругленька сума - близько 1 млн. грн. Але ми сподіваємося, що лише спільно, гуртом ми зможемо досягти бажаного. Адже нікого не треба переконувати про необхідність турботи про дітей - майбутнє нації, їх здоров'я та загальний розвиток... І коли деякі чиновники стверджують, що басейн економічно не вигідний місту, хочу запитати: „Чи є вони економічно вигідними громаді міста?"

 

 

Наші новини

Наші партнери